nedeľa 11. októbra 2015

prírodný špeciál

Nie, nejde o príspevok v ktorom budem rozoberať moje minimálne znalosti z prírodných vied. Neviem ani ako sa správne pestujú kvety, o tom ako sa volajú nemám väčšinou ani páru, starám sa o ne skôr tak nejak intuitívne, kedy je najlepšie presádzať netuším, viem že na jeseň padajú gaštany, v zime by sme mali byť zasypaný snehom, na jar kvitnú bahniatka a zlatý dážď a v lete sa zastavujem pri každom stánku s melónmi, aby som vybrala ten naj. O zvieratách radšej ani nepíšem, o tých neviem skoro nič aj keď ich mám samozrejme veľmi rada,  no hlavne v ich prirodzenom prostredí. Čo však viem určite je, že ma príroda neprestane fascinovať a prekvapovať čo všetko dokáže. Aké potešenie mi robia obyčajné a zároveň špeciálne maličkosti. Že rastliny nemusia byť nutne len v kvetináči, áno aj ja už mám doma vytúženú kokedamu od Lenky, že je úžasné nájsť ráno v kúpeľni vyrašený nový list na cykase japonskom, ktorý ako píše google rastie veľmi pomaly, takže každý exemplár je veľmi cenný. Maličkosti ako sušené domáce jabĺčka, ktoré suším na jeseň už pár rokov sú najlepšia sladkosť a veľká a hllllllboká radosť z našej studne. A že to fakt funguje, keď príde oduševnelý prútkar, prekrokuje celý pozemok, pokrúti paličkami a povie tu a bude to 7,5 metra a o týždeň je voda presne tam a tak hlboko ako povedal. No nie je ta pani príroda skvelá!?


6 komentárov:

 1. Lístie a jabĺčka a ich grafická podoba úplne sa odkláňajúca od reality, no to ti je! Veľmi vydarené foto! :) Viem si z nich predstaviť skvelé potlače na látky! :) xxx

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že to cítime rovnako! Ja už mám z jabĺčok tapetu na pc:) a ďakujeeeeem!!!

   Odstrániť
 2. Kokedama visí aj nám nad kuchynským stolom a zatiaľ sa jej celkom darí! Máme z nej radosť :)

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Máš v koupelně přírodní světlo? Mě by se tam taky líbila nějaká rostlina, ale sluneční svit tam nikdy nebude =(

  Jinak jak psal Patrik, kokedamu máme doma taky, říkáme jí ananasová =) a zatím roste a pouští i nové výhonky!

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že kokedamy sú veľmi chytľavé:) a človek im neodolá...áno Micael máme v kúpeľni veľké okno takže aj veľa svetla i keď nie slnka, to len počas leta ráno.

   Odstrániť
 4. to veruže je :) tento rok sa mi podarilo presadiť prvú rastlinu - aloe vera. Je to aj prvá rastlinka, ktorá po mojej starostlivosti neumrela a preto jej patrí moja láska :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za milé odkazy!